sobota 12. října 2013

Nevíte, co je vaše největší noční můra... Dokud se vám poprvé nezdá!

Znáte to všichni. Když máte psát písemku, zdá se vám o tom, jak s hrůzou hledíte na papír v hlavě prázdno. Před zkouškou z makroekonomie jsem pořád ve snu kreslila grafy. Ale tohle bylo jiný. Tenhle sen, co se mi zdál opravdu po dlouhé době, protože normálně si sny nepamatuju, ten byl fakt otřesný.
Jistě všichni, kdo mě znáte víte, že mám přítele. A jeho bratranec je můj nejlepší kamarád. Zdálo se mi o nich (ve vyprávění budu používat slova přítel a kamarád, to stačí, víc postav tam nebylo).
Jednoho krásného dne mi přítel oznámil, že už mě má plný zuby a že by chtěl žít jinak. Víc nezávazně, víc free, víc podle sebe. Později jsem zjistila, že mu to poradil jeho bratránek, kterýmu už delší dobu lezu na nervy (shoda s realitou naprosto zřejmá, s tím kamarádem už delší dobu nevycházím a táhne se mezi námi dlouhý spor). Přítel mi začal vyprávět, jak si to rozdal už i s jinejma a že se mnou to poslední dobou taková sláva už není. Že ty ostatní jsou lepší. A že možná, kdybych se přidala, bylo by to lepší ve víc lidech. Jestli nebudu poslušná a nebudu plnit jeho podmínky, taky se prý se mnou může rozejít. Jen jsem seděla, tupě zírala a on stál nade mnou. S povýšeným a arogantním výrazem ve tváři (mimochodem, takhle jsem ho nikdy, nikdy neviděla se tvářit, jenom v tom snu). Jak jsem zareagovala? Plazila jsem se, plakala a prosila. Že udělám cokoliv, jen aby se mnou zůstal. Že mu dovolím všechny jeho děvky a klidně do toho půjdu s nima. Pořád jsem se jen ponižovala a v slzách ho přesvědčovala, ať mě neopouští.
V tu chvíli jsem se probudila. Se slzama v očích a naprostou hrůzou jsem si uvědomila svůj největší strach. Že bych je mohla ztratit. Oba dva. Najednou. Ten největší strach poznáte, až když vám čelí tváří v tvář.


7 komentářů:

 1. To je hodně silný sen... nenávidím ten pocit, když se vzbudím, totálně zpocená a pár vteřin nevím, zda je to pravda nebo ne.

  OdpovědětVymazat
 2. Jak píše Magdalena - nejhorší je ten pocit, že jsi ztracená sama v sobě a stojíš na pomezí snu a reality...

  OdpovědětVymazat
 3. Tyhle sny nesnáším... tak živé, tak reálné, tak skutečné... je mi moc líto, že se něco podobného muselo zdát zrovna tobě, protože moc dobře vím, jak to s člověkem dokáže na dlouhou dobu zamávat. Co mě ale uklidňuje je to, že O. by podle mě, nikdy nic takového neudělal. U V. si už tak jistá nejsem... nesmíš si ho pouštět tak k tělu, i přes to všechno, co jste spolu zažili a že ho máš ráda... jen by tě zbytečně vysával... :(

  OdpovědětVymazat
 4. Brrrrr... Masakr. Nedávno se mi zdálo, že mě vyhodili z práce. :(

  OdpovědětVymazat
 5. Tady musím souhlasit se Sentencií, i když ani jednoho z nich osobně neznám. Tvůj přítel vypadá spokojeně a řekla bych, že není z těch, co by si nechali něco nakecat. Máš pravdu, nejhorší emoce je strach (spolu v ruce se smutkem). U kamarádů bych řekla, že si člověk nemůže být stoprocentně jistý, pokud to není ten nej nej kámoš. Ať už to dopadne jakkoliv, určitě to zvládneš.

  OdpovědětVymazat
 6. Většinou to, co se nám zdá skutečně vypovídá více, než si mnohdy dokážeme připustit. Z tohohle snu bych si asi osobně vzala 2 věci: za prvé skutečnost, že je nechci ztratit, ale za druhé taky skutečnost, že kdyby se něco podobného v nejhorším a nejčernějším osudu nějákého smrtelníka stalo, určitě bych smrtelníkovi řekla, ať se nikdy za nikým "naplazí" apod., to mě zarazilo snad ještě víc.
  P.S.: Přeji jen hezké sny.

  OdpovědětVymazat
 7. Neboj, ono se ti to splní.

  OdpovědětVymazat